امروز: يكشنبه، 27 خرداد 1403 |
    07:40
دانلود نرم‌افزار همراه

سوالات متداول خدمات اسنادی حوزه فاوا

سوالات متداول خدمات اسنادی حوزه فاوا

 

 


 

سوالات متداول ارائه اسناد و منابع علمی به صورت امانی

منابع قابل امانت عبارتند از: کتب لاتین، کتب فارسی و منابع نرم افزاری عمومی (گزارشات فنی، پایان نامه‌ها و منابع مرجع در زمره منابع امانی قرار نمیگیرند).
تا سه بار در صورتی که نسخه ای از کتاب در کتابخانه باشد و درخواست کننده نداشته باشد.
همزمان تا سه کتاب را میتوان به امانت گرفت.
به صورت تلفنی و مراجعه حضوری (در ساعات اداری از 8 صبح تا ساعت 16 بغیر از پنجشنبه‌ها و ایام تعطیل) شماره تماس: 84977715
برای رزرو منابع می‌توان به صورت حضوری و همچنین از طریق شماره تلفن 84977715 اقدام نمایید.
عضویت برای عموم همکاران پژوهشگاه بلامانع است. عضویت همکاران زیر مجموعه وزارت با معرفی نامه معتبر میسر است. عضویت متقاضیان خارج از حوزه وزارت با معرفی نماینده کتابخانه و مرکز آموزشی امکان پذیر است.
پر کردن فرم عضویت به صورت حضوری، ارائه عکس، ارائه معرفی نامه یا مدرک شناسایی معتبر.
کلیه ی اعضا موظف اند پس از فراغت تحصیل،انصرافی،انتقال، مرخصی تحصیلی، اتمام دوره همکاری،قطع رابطه استخدامی به هر دلیل،بازنشستگی برگه تسویه حساب با کتابخانه را جهت تایید و مهر و امضا تحویل نمایند.لازم بذکر است که برگه تسویه حساب فقط برای اعضایی تایید و مهر می‌شود که هیچ یک از منابع کتابخانه نزد ایشان نباشد.
درصورتی که منبع در تاریخ مقرر به کتابخانه عودت داده نشود، برای تاخیر جریمه ممنوعیت امانت بعدی در نظر گرفته می‌شود.هم چنین در صورت پارگی،مفقودی و یا هرنوع آسیب منبع، عضو باید جدیدترین نسخه از همان منبع را در اسرع وقت تهیه نماید.در صورتی که عضو نتواند عین منبع مفقودی یا آسیب دیده را تهیه کند،وی ملزم به جبران خسارت بر اساس نظر مسئول کتابخانه می‌باشد.
امکان مطالعه و استفاده از منابع مرجع و غیر امانی صرفا در محل کتابخانه و مطابق قوانین پژوهشگاه و نظر رییس کتابخانه میسراست.

 

 


 

سوالات متداول جستجوی منابع علمی حوزه فاوا

بله. دو راه وجود دارد: (1) از طریق پورتال پژوهشگاه به آدرس www.itrc.ac.ir روی لبه پژوهشگاه کلیک کرده و در منابع کتابخانه جستجو نمایید. (2) از طریق اینترنت و آدرس مستقیم https://lib.itrc.ac.ir
منابع الکترونیکی پژوهشگاه شامل مجموعه ژورنالهای الکترونیکی تمام متن، کتب الکترونیکی، پایان نامه‌ها و گزارشات فنی در حوزه فاوا می‌باشد.
با وارد شدن درسایت vlib.itrc.ac.ir و تکمیل فرم عضویت و دریافت نام کاربری و کلمه عبور در ایمیل اعلامی
خیر، در این حالت فقط امکان مشاهده اطلاعات کتابشناختی و تورق برای منابع الکترونیکی در این وب سایت وجود خواهد داشت.
با مراجعه به سایت کتابخانه دیجیتال، شیوه‌های مختلفی برای جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی مختلف وجود دارد که البته اکثر آنها دارای جستجوی ساده(Basic search)، پیشرفته (Advance Search)و تخصصی(Expert Search) هستند.
بله. متقاضیان میتوانند در خواست خود را به صورت لینک دسترسی به ایمیل lib@itrc.ac.ir و یا bazr@itrc.ac.ir ارسال نمایند.
در حال حاضر این دو سرویس رایگان می‌باشد و هر گونه تغییر در این روند منوط به سیاست‌های مدیریت پژوهشگاه و کتابخانه می‌باشد.
نرم افزار سیمرغ مربوط به شرکت نوسا که در یک محیط پرتالی و در یک محاوره جستجو، نتایج چندین مرکز اطلاع رسانی را یک جا عرضه می‌نماید.