امروز: يكشنبه، 27 خرداد 1403 |
    06:24
دانلود نرم‌افزار همراه

سوالات متداول تست و تایید نمونه خدمات و محصولات حوزه فاوا

سوالات متداول تست و تایید نمونه خدمات و محصولات حوزه فاوا

 

 


 

سوالات اداره آزمایشگاه فناوری ارتباطات

 

 


 

مرجع صدور گواهی تایید نمونه، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است به سایت آن سازمان مراجعه فرمایید. www.cra.ir
کلیه محصولات وارداتی و یا تولید داخل در حوزه ICT که مشمول استانداردهای اجباری میشوند باید دارای گواهی تایید نمونه باشند. در این خصوص باید به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه نمایید. www.cra.ir
انداره گیری پارامترهای S آنتن و مدارات مایکروویو پسیو تا 40 گیگاهرتز و اندازه گیری پترن تشعشعی آنتنهای مایکرواستریپ از 2 تا 10 گیگاهرتز قابل انجام است.
در سایت پژوهشگاه به آدرس www.itrc.ac.ir در منوی پژوهشگاه بخش پژوهشکده‌ها به پژوهشکده فناوری ارتباطات قسمت گروههای پژوهشی بخش آزمایشگاه فناوری ارتباطات بخش خدمات مراجعه فرمایید. همچنین از طریق آدرس ctlabs.itrc.ac.ir هم قابل دسترسی است.
سیستمهای نوری تا 100 گیگابیت بر ثانیه قابل آزمون است.
با توجه به نوع خدمات درخواستی و زمان آزمون و تجهیزات استفاده شده تعرفه آزمون محاسبه و به متقاضی اعلام میگردد.
بله در صورتی که دانشجو از دانشگاه محل تحصیل خود معرفی نامه ای مبنی بر اینکه آزمون درخواستی مربوط به پروژه دانشجویی است، داشته باشند، با اراده کارت دانشجویی، یک آزمون بصورت رایگان انجام میشود.
بله با مصوبه هیات رییسه محترم پژوهشگاه 30 درصد تخفیف برای شرکتهای دانش بنیان و محصولات تولید داخل در نظر گرفته میشود.
از طریق شماره حسابی که در نامه اعلام تعرفه به شما ارسال میشود به صورت الکترونیکی و یا مراجعه به بانک قابل پرداخت است. همچنین دستگاه کارتخوان در محل اداره آزمایشگاه و هم در محل امور مالی پژوهشگاه جهت پرداخت حضوری نصب شده است.
هزینه آزمون قبل از انجام آزمون باید پرداخت شده باشد.
بله ابتدا باید نوع خدمت درخواستی و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز و مدت زمان مورد نیاز به پژوهشگاه اعلام گردد و پس از بررسی کارشناسی در صورتی که انجام خدمت درخواستی میسر بود هزینه مربوطه محاسبه و اعلام میگردد. پس از پرداخت تعرفه در خصوص حضور در آزمایشگاه و استفاده از خدمات هماهنگی لازم بعمل خواهد آمد. لازم به ذکر است که کار با تجهیزات آزمایشگاه فقط توسط کارشناس آزمایشگاه انجام میشود.
خیر- کار با تجهیزات آزمایشگاه فقط توسط کارشناسان آزمایشگاه انجام میشود و شما میتوانید در کنار ایشان حضور داشته باشید و نتایج را مشاهده و ثبت نمایید.

سوالات متداول آزمایشگاههای فناوری اطلاعات

 


 

در خصوص آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های اطلاعاتی حوزه سلامت (ذیل طرح پرونده الکترونیک سلامت-وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی) مجموع آزمون‌های انجام گردیده در حدود 32 مورد تست می‌باشد.
در خصوص آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های ذخیره سازی داده مجموع آزمون‌های انجام گرفته از ابتدای تاسیس این آزمایشگاه تا کنون در حدود 6 مورد آزمون می‌باشد.
بله، تیم آزمایشگاه در سال 1399 اقدام به تدوین و ارائه 4 گزارش رصدی ذیل فعالیت‌های رصدی نموده است.
خصوص سامانه آزادسازی پارسیگان پاسخ به حدود 80 درخواست ارسالی از متقاضیان در خصوص دریافت دادگان، مستندات، کدهای منبع و…
اقدام در جهت راه اندازی و استقرار آزمایشگاه ارزیابی نرم افزار و سامانه‌های اطلاعاتی نظیر پیام رسان‌ها و…